صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > اخبار اقتصادی 


صدور کد سهامداری برای سرمایه گذاران خارجی 46 درصد افزایش یافت
تهران- ایرنا- مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) گفت: تعداد 260 کد سهامداری برای سرمایه گذاران خارجی در سال 95 صادر شد که در مقایسه با سال 94 رشد 46 درصدی را نشان می دهد.
 ٢٢:٤٣ - 1396/02/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
دیدار وزیران خارجه ایران و یونان؛ استقبال ظریف از برگزاری مجمع تمدن های کهن در آتن
تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه کشورمان برگزاری مجمع تمدن های کهن در آتن، را زمینه ای برای همکاری و همفکری بیشتر میان کشورهای شرکت کننده خواند.
 ٢٢:٣٩ - 1396/02/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
عده‌ای به جای بهره گیری از شرایط جدید اقتصادی کشور، دنبال دلسرد کردن مردم هستند
رییس‌ جمهور با بیان اینکه امروز ایران اسلامی در مسیر حرکت و پیشرفت قرار گرفته است، اظهار داشت: از وجود فضای امن در کشور و شرایطی که بعد از توافق هسته‌ای در حوزه تسهیل کسب و کار و صادرات و واردات ایجاد شده، می‌توان برای افزایش تولید و پیشرفت سراسر کشور و اشتغال جوانان استفاده کرد.
 ٢٢:٣٦ - 1396/02/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
تانوما؛ طرح اتصال خانه ها به شبکه فیبر نوری برای افزایش سرعت اینترنت
تهران- ایرنا- طرح رساندن فیبر نوری به خانه ها که «تانوما» (مخفف تارهای نوری مخابرات ایران) نام گرفته است و فردا (دوشنبه) کلید می خورد، افزایش سرعت اینترنت و تحقق یکی از اهداف منشور حقوق شهروندی درباره دسترسی برابر و آزاد به اطلاعات به آن را برای شهروندان به ارمغان می آورد
 ١٩:٢١ - 1396/02/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون وزیر نفت: لینده آلمان آماده سرمایه گذاری مستقیم در پتروشیمی ایران است
تهران- ایرنا- معاون امور بین الملل و بازرگانی وزارت نفت از آمادگی شرکت آلمانی «لینده»* برای سرمایه گذاری مستقیم و حضور در صنعت پتروشیمی ایران خبر داد.
 ١٩:١٧ - 1396/02/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
ایران و نروژ توافقنامه همکاری در صنعت پتروشیمی امضا کردند
تهران- ایرنا- شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی، توافقنامه اصولی توسعه فناوری پلی پروپیلن و کاتالیست مرتبط با آن را با شرکت «نورنر»* نروژ امضا کرد.
 ١٩:١٣ - 1396/02/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
رییس پژوهشکده پولی و بانکی:
نمایندگان 35 بانک، شرکت و موسسه مالی اروپایی به تهران می آیند
تهران- ایرنا - رییس پژوهشکده پولی و بانکی از حضور 35 بانک، شرکت و موسسه مالی اروپایی در چهارمین همایش تجاری و بانکی ایران - اروپا خبر داد.
 ١٧:١٨ - 1396/02/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
یک فعال صنفی در بخش کاریابی:
زمینه بهره مندی از مزایای بیمه تامین اجتماعی برای شاغلان در خارج فراهم شد
تهران-ایرنا-رییس هیات مدیره انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران گفت : زمینه های بهره مندی افراد شاغل خارج از کشور از مزایای بیمه تامین اجتماعی با امضای تفاهمنامه بین این تشکل و سازمان مزبور، فراهم شد .
 ١٧:١٦ - 1396/02/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
الزامی شدن نصب کد رهگیری برای تولید و واردات پوشاک
تهران- ایرنا- دبیرکل انجمن صنایع نساجی ایران گفت: وارد کنندگان می توانند از این پس از طریق ثبت نشان تجاری (برند) ، نسبت به واردات پوشاک اقدام کنند و اشخاص حقیقی دیگر، نمی توانند اقدام به واردات نمایند.
 ١٧:١٣ - 1396/02/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
صادرات 200 تن خرمای سراوان به اروپا
زاهدان - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی سراوان در جنوب شرق سیستان و بلوچستان گفت: 200 تن خرما سال گذشته از نخلستانهای این شهرستان به کشورهای اروپایی به ویژه آلمان و ترکیه صادر شد.
 ١٧:٠٠ - 1396/02/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
دیپلماسی اقتصادی در دستور کار وزارت امور خارجه
تهران- ایرنا- قائم مقام وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه دیپلماسی اقتصادی در دستور کار وزارت امور خارجه قرار گرفته ، گفت: از نیمه دوم سال 1393 تاکنون 90 درصد فعالیت های سفارتخانه های ایران در کشورهای هدف، بر همکاری های اقتصادی متمرکز است.
 ١٦:٥٧ - 1396/02/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
سفیر دانمارک: ایران امن ترین کشور خاورمیانه برای سرمایه گذاری است
اراک - ایرنا - سفیر دانمارک در تهران گفت: ایران به دلیل سیاست های موفق داخلی و خارجی، امن ترین کشور خاورمیانه برای سرمایه گذاری اقتصادی و تجاری است.
 ١٦:٥٣ - 1396/02/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
احیای روابط کارگزاری با بانکهای بین المللی در پسابرجام
تهران - ایرنا - بهبود روابط کارگزاری بانکی در دولت یازدهم از مهم ترین اقداماتی به شمار می رود که در سایه اجرای برجام و توافق با گروه 1+5 حاصل شده است.
 ١٦:٢٨ - 1396/02/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
گام مهم در تداوم اجرای برجام؛قرارداد بازطراحی رآکتور اراک امضا شد
تهران-ایرنا- قرارداد بازطراحی راکتور اراک امروز بین نماینده سازمان انرژی اتمی و شرکت چینی در وین به امضا رسید که گام مهمی در تداوم اجرای برجام محسوب می شود.
 ١٦:١٨ - 1396/02/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
رشد بخش کشاورزی درسال 1395 به پنج درصد رسید/ افزایش 140درصدی خرید تضمینی گندم
تهران- ایرنا- بخش کشاورزی با رشد بیش از پنج درصد، پس از صنعت نفت بیشترین سهم را در رشد مثبت اقتصادی ایران در سال 1395 داشت؛ امسال نیز بودجه مصوب و برنامه های ابلاغ شده نویدبخش دستیابی به آمارهای بهتر در این زمینه است.
 ١٦:١٤ - 1396/02/03 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>